همکاری در فروش (به انگلیسی: Affiliate marketing) یک روش بازاریابی است که در آن کسب و کار به یک یا چند نفر که بازدید‌کننده یا مشتریانی را به کسب و کار ارجاع داده‌اند، پاداش می‌دهد. برای مثال سایت‌ها برای ارجاع بازدیدکنندگان جدید یا خریداران جدید هدیه یا مبلغی را به شخصی که معرفی را انجام داده پرداخت می‌کنند. این صنعت چهار بازیگر اصلی دارد: کالا، شبکه، ناشر و مشتری.

همکاری در فروش نوعی از بازاریابی است که محصولات و خدمات دیگران را در قبال دریافت کمیسیون برای فروش یا ارائه خدمات در سایت، وبلاگ یا از طریق لینک‌های که در اختیار شما قرار داده می‌شود، به صورت آنلاین به کاربران دیگر معرفی کنید.

شبکه همکاری در فروش، سایتی است که برنامه همکاری در فروش را اجرا می کند. این سایت واسط بین فروشگاه(تبلیغ دهنده) و ناشر(تبلیغ گیرنده) می باشد.

فروشگاه پس از ثبت‌نام، تبلیغ خود را در شبکه همکاری در فروش ثبت می کند، همچنین فروشگاه در هنگام ثبت آگهی کمسیونی را در ازای هر فروش برای ناشر در نظر می گیرد.

ناشر با هدف کسب درآمد در شبکه همکاری در فروش ثبت نام می کند. شبکه همکاری در فروش لینک های تبلیغ فروشگاه ها را که برای هر ناشر منحصر به فرد است در اختیار ناشر قرار می دهد. سپس ناشر لینک مربوطه را در وبسایت، شبکه اجتماعی یا دیگر فضاهای مجازی قرار می دهد. فرم تبلیغ یا به صورت لینک ساده و یا به صورت کدی که حاوی بنر است، می باشد.